۱۳۹۳ بهمن ۱۲, یکشنبه

لاریجانی: اوباما مشکلات داخلی آمریکا را به ایران منتقل نکند

علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی درباره مذاکرات اتمی ایران گفت اوباما باید بداند ملت ایران تسلیم نخواهد شد. وی افزود اوباما نمی‌تواند هزینه ضعف خود در حل مشکلات داخلی را به طرف ایران منتقل کند.
در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی ایران در روز یکشنبه ۱۲ بهمن (اول فوریه) علی لاریجانی، رئیس مجلس ابتدا سخنانی را به نقل از باراک اوباما رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا نقل کرد و سپس به نقد این سخنان پرداخت.

به گزارش سایت فرارو، لاریجانی در ابتدای سخنانش گفت: «باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا در بیانات اخیر خود گفته است ما به ایران فشار می‌آوریم تا ایران نظر ما را در بحث هسته‌ای قبول کند. نمایندگان محترم توجه نمایید عبارت ایشان چیست، فشار می آوریم تا ایران نظر آمریکا را در بحث هسته ای بپذیرد، حالا مقصود آنها از مذاکره با ایران روشن‌تر شد. آنها می‌گویند باید تسلیم خواست ما شوید.»
وی سپس ادامه داده: «اوباما باید به روشنی بداند ملت ایران تسلیم نخواهد شد؛ وی هزینه ضعف خود در حل مشکلات داخلی را نمی‌تواند به طرف ایران منتقل کند.»
لاریجانی همچنین اظهار داشته که آمریکا نمی‌تواند در مقابل "انعطاف‌های معقول دولت و ملت ایران" تصمیم عاقلانه بگیرد و به همین دلیل می‌خواهد یا ایران تسلیم خواسته‌های آنها شود و یا مذاکرات به شکست بیانجامد.
علی لاریجانی نگفته که اوباما این سخنان را کی و کجا بیان کرده است. آخرین اخبار مربوط به اظهارنظر اوباما در رابطه با مذاکرات اتمی با ایران، گفته‌های او درباره طرح سنای آمریکا برای تشدید تحریم‌ها علیه ایران است.
وی روز ۲۰ ژانویه (۳۰ دی) در سخنرانی مهم سالانه خود در کنگره درباره تصمیم کنگره مبنی بر تشدید تحریم‌ها علیه ایران گفت: «تحریم‌های جدید اگر در کنگره به تصویب برسد٬ در شرایط کنونی هیچ تضمینی نخواهد داشت جز این‌که دیپلماسی را به بن‌بست می‌رساند، آمریکا را از هم‌پیمانانش دور خواهد کرد و ایران بار دیگر برنامه هسته‌ای خود را از سر خواهد گرفت.»

اوباما سپس تصریح کرد که در صورت تصویب تحریم‌های جدید علیه ایران، آن را وتو خواهد کرد.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر