۱۳۹۳ اسفند ۱۸, دوشنبه

رضا شهابی، کامران ایازی و امید زارعی‌نژاد، به ۱۸ ماه حبس مجدد محکوم شدند

رضا شهابی، کامران ایازی و امید زارعی‌ علی‌نژاد، در پی حوادث موسوم به «پنج شنبه سیاه»، به اتهام تبلیغ علیه نظام، مجموعا به ۱۸ ماه حبس تعزیری محکوم شدند.
در جلسه دادگاهی که روز شنبه (۱۶ اسفند) در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب برای سه تن از زندانیان مضروب در حادثه «پنج شنبه سیاه» تشکیل شد. رضا شهابی به یکسال حبس تعزیری و کامران ایازی و امیدزارعی علی‌نژاد هر کدام به ۹۱روز حبس تعزیری محکوم شدند
یک منبع مطلع به گزارشگر هرانا گفت: «این حکم در پی حوادث ۲۸ فروردین ماه گذشته موسوم به پنج شنبه سیاه و به اتهام مصاحبه با رسانه‌ها و اطلاع رسانی در مورد وضعیت زندانیان برای این افراد صادر شده.»

گفتنی است روز ۲۸ فروردین ۱۳۹۳ (پنج شنبه سیاه)، طی یورشی مأموران وزارت اطلاعات ایران، اطلاعات سپاه پاسداران و بیش از ۱۰۰ نفر از سربازان گارد سازمان زندان‌ها به بند ۳۵۰ اوین، بیش از ۳۰ زندانی سیاسی مورد ضرب و شتم قرار گرفتند و گروهی از آن‌ها به سلول‌های انفرادی منتقل شدند.
کامران ایازی، رضا شهابی و امید زارعی علی‌نژاد سه زندانی محبوس بند ۳۵۰ در زمان این یورش بودند که پس از آن به ترتیب به زندان گوهردشت (رجایی شهر) و قرنطینه بند ۷ اوین منتقل شدند. رضا شهابی هم از زندانیان تبعید شده به زندان رجایی شهر بود.


هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر