۱۳۹۴ فروردین ۱, شنبه

افزایش فشار بر زندانیان سیاسی زندان ارومیه

فشار‌ها بر زندانیان سیاسی زندان مرکزی ارومی (دریا) افزایش داشته است و مسئولان به هیچ یک از وعده‌هایی که برای پایان اعتصاب غذا به زندانیان داده اند عمل نکرده‌اند.
مسئولان که برای اعتصاب غذای دست جمعی زندانیان سیاسی زندان مرکزی ارومیه وعده رعایت اصل تفکیک جرایم و … را داده بودند به هیچ یک از وعده‌های خود عمل نکردند.
یکی از زندانیان این زندان به گزارشگر هرانا گفت: بتازگی دستگاههای پارازیت انداز در بند سیاسی این زندان نصب کرده‌اند که برای سلامتی زندانیان بسیار مضر است.

وی همچنین گفت: مسئولان به ما قول داده بودند که در صورت پایان اعتصاب غذا اصل تفکیک جرایم که از حقوق قانونی ما است را رعایت کرده و بند ۱۲ این زندان را به زندانیان سیاسی اختصاص می‌دهند. ولی به این قول خود وفا نکرده و زندانیان سیاسی خارج از بند ۱۲ را به بند ما منتقل نکردند. همچنین زندانیان موادمخدری که در بند سیاسی هستند را نیز به بند دیگری منتقل نکردند. مسئولان زندان حتی زندانیان سیاسی جدید الورود را نیز به بند سیاسی نمی‌اورند و در واقع پس از اعتصاب غذا بر فشارهای خود افزوده‌اند.
گفتنی است، زندانیان سیاسی سالن ۱۲ زندان مرکزی ارومیه از روز پنج‌شنبه ۲۹ آبان ماه تا سه‌شنبه ۲ دی ماه در اعتراض به عدم تفکیک جرایم و فشارهای دفتر وزارت اطلاعات بر زندانیانی که محکومیت قطعی دارند، دست به اعتصاب غذا زده بودند. این اعتصاب غذا با وعده‌های مسئولان به پایان رسید.


هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر