۱۳۹۴ فروردین ۱۹, چهارشنبه

تداوم مشکلات، معلمان را وادار به اعتصاب مجدد کرده است

معلمان و فرهنگیان سراسر کشور در اعتراض به عدم رسیدگی به مشکلات صنفی و معیشتی خود بار دیگر دست به تجمع خواهند زد.
به گزارش آژانس خبررسانی کُردپا، معلمان و فرهنگیان سراسر کشور در اعتراض به وضعیت نامطلوب و بحرانی حاکم بر آموزش و پرورش کشور و عدم پاسخ دولت روحانی و مجلس به اعتراضات اخیر معلمان، تجمع سکوتی را در مقابل مجلس و ادارات آموزش و پرورش برگزار خواهند کرد.
این تجمع سکوت روز پنج‌شنبه بیست و هفتم فروردین‌ماه در راستای تحقق مطالبات معلمان برگزار می‌شود.

برگزارکنندگان این تجمع طی بیانیه‌ای اعلام کردند: این تجمع صرفا صنفی بوده و فرهنگیان فهیم اجازه هیچ حرکت سیاسی و موج‌سواری به سیاسیون را نمی‌دهند.
همچنین آنها از معلمان و فرهنگیان خواسته‌اند که با تهیه پلاکاردهایی به رنگ سیاه و نوشتن شعارهای مرتبط با مشکلات صنفی و معیشتی فرهنگیان در این تجمع شرکت کنند.
گفته می‌شود، این تجمع کاملا خودجوش بوده و در راستای اهداف کانون صنفی معلمان می‌باشد.
در همین زمینه، جمعی از معلمان و فرهنگیان کُرد در استان‌های آذربایجان‌غربی و کُردستان با ارسال نامه‌ای به مجلس اسلامی خواستار توجه ویژه نمایندگان به موارد مطرحه در طرح "رتبه‌بندی معلمان" شدند.
پایگاه خبری ـ تحلیلی معلمان ایران اقدام به انتشار نامه معلمان این دو استان به کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اسلامی کرده است.
روز دهم اسفندماه، معلمان معترض بنا به فراخوان کانون صنفی معلمان در اکثر شهرهای ایران و کُردستان با تجمع در مقابل اداره آموزش و پرورش و با حمل پلاکارد و نوشته‌های اعتراضی، نارضایتی خود را نسبت به وضعیت نامناسب مالی و معیشتی خود اعلام کردند.

طبق آمارها حدود یک میلیون معلم در ایران وظیفه تربیت و تعلیم نزدیک به ١٤ میلیون دانش‌آموز را برعهده دارند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر