۱۳۹۴ اردیبهشت ۱۳, یکشنبه

نامه ارسالی کمپین نه به آزار و زندان هموطنان بهایی به وزارت امور خارجه ایران درخصوص صحبت های آقای جوادظریف

جناب آقای وزیر خارجه سلام
آقای محمد جواد ظریف این نامه را با همفکری تعدادی از شهروندان بهایی خدمت شما می نویسیم و میدانیم به احتمال بسیار این نوشته را هرگز نخواهید خواند اما جهت ثبت در تاریخ دفاع از خودمان این را منتشر می کنیم.
ما در “کمپین نه به آزار و زندان هموطنان بهایی” به همراه تعدادی دیگر از شهروندان بهایی در طول چندین سال گذشته بخصوص در دولت آقای حسن روحانی در طول هفته بارها خبر از بازداشت شهروندان بهایی، تفتیش منازل شهروندان بهایی ،ضرب و شتم و تهدید به مرگ چند شهروند بهایی و هزاران ترس و واهمه به دلیل بهایی بودن را پس از کسب اسناد معتبر منتشر میکنیم. شاید بد نباشد بدانید تنها پس از تحویل سال نو شمسی ۱۳۹۴ نزدیک به ۲۰ بازداشت بهایی داشتیم، شاید بی خبر باشید اما نزدیک به ۱۰ نفر از شهروندان بهایی جهت اجرای حکم زندان خود به دلیل بهایی بودن به زندان منتقل شده اند. میدانم گرفتارهای شما بسیار است و خبر از تفتیش منازل کسانی را ندارید که به جرم نگه داشتن کتاب مناجات آئین بهایی مورد تهدید قرار میگیرند.

میدانیم شما بسیار درگیر سفرهای دیپلماتیک هستید و نمیدانید چند انسان بیگناه به اتهام بهایی بودن پس از انقلاب ۵۷ در زندان ها پوسیدند و یا اعدام شدند و یا همچنان پس از سالها در زندان هستند و حتما متعجب خواهید شد تعداد بسیاری نیز در دولت آقای حسن روحانی که شما وزیر امور خارجه آن هستید باز به جرم بهایی بودن تاوان بسیاری را پرداخته اند
جناب ظریف!
شما اشاره کرده اید ” کسی در ایران به جرم اندیشه بازداشت نشده است” آیا خبر دارید دختری کم سن و سال که ۲۰ سال داردو قرار بود ۹اردیبهشت ازدواج کند به جرم بهایی بودن و حضور در جلسه عیدرضوان ( یکی از مهمترین عیدهای جامعه بهایی ) بازداشت شده است و هنوز از مکان نگهداری وی اطلاعی در دست نیست! این رفتار به کدامین گناه است. آقای ظریف کمی به خودتان زحمت بدهید و تنها با یک سرچ در اینترنت بازداشت های صورت گرفته اقلیت های مذهبی را سرچ کنید. آقای ظریف میدانیم و باز تاکید می کنیم درک می کنیم که شما مطلع از شرایط داخل نباشید و یا خودتان خواسته ، نخواسته باشید باخبر باشید، اما حقیقت چیز دیگری است، ما به جرم بهایی بودن امروز تاوان حکومتی را میدهیم که تحمل اندیشه ما را ندارد. ما امروز به جرم بهایی بودن ، حق تحصیل نداریم. شاید همچون که مجید توکلی را نمیشناختید ، نوید خانجانی و ایقان شهیدی و … را هم نشناسید، اینها به جرم تحصیل زندانی هستند، آقای ظریف باید عرض کنم در دولت شما بعنی پس از ۴ سال تعدادی از اساتید جامعه دانشگاهی بهائیان به تازگی آزاد می شوند.
آقای ظریف!
سخن را کوتاه می کنیم. در ایران بسیاری از اقلیت های مذهبی اجازه هر کاری را ندارند و حقوق شهروندی آنها همواره پایمال شده است. اقای ظریف به طور مثال بارها بهائیان به دلیل بهایی بودن کسب و کارشان پلمپ شده است . این یعنی حق کار و روابط اقتصادی ندارند. حرفها بسیار است و تحمل ما نیز بسیار ، اما حقیقت همواره چون روز آشکار است.
کمپین نه به آزار و زندان هموطنان بهایی ،همانطور که از نامش معلوم است خواهان پایان یافتن به آزارها و تبعیض های موجود از تمامی مسئولین کشور مقدس ایران است.
جناب ظریف در ایران بسیاری بخاطر عقیده خود در زندان ها هستند
با سپاس
کمپین نه به آزار و زندان هموطنان بهایی

لطفا به اشتراک بگذارید!

هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر