۱۳۹۵ مرداد ۲۰, چهارشنبه

انتشار فایل صوتی آیت‌الله منتظری درباره اعدام‌های تابستان ۶۷

وب‌سایت آیت‌الله منتظری، روز سه‌شنبه، یک فایل صوتی از او مربوط به ۲۴ مرداد سال ۱۳۶۷ منتشر کرده که وی از اعدام‌های سال ۶۷ در ایران به عنوان «بزرگترین جنایت جمهوری اسلامی» یاد می‌کند. ...
 سایت رسمی آیت‌الله حسینعلی منتظری، قائم‌مقام برکنارشده آیت‌الله خمینی ، رهبر سابق جمهوری اسلامی از سال ۱۳۶۴ تا سال ۱۳۶۸، یک فایل صوتی را برای اولین بار منتشر کرده که در آن آقای منتظری در دیدار با برخی مقام‌های قضایی وقت جمهوری اسلامی درباره کشتارها و اعدام‌های سال ۶۷ صحبت می‌کند و از آنچه در زندانها با زندانیان می گذرد و از اعدام‌های سال ۶۷ در ایران به عنوان «بزرگترین جنایت جمهوری اسلامی» یاد می‌کند.
آیت‌الله منتظری در این فایل صوتی خطاب به مقام‌های قضایی حاضر در این جلسه، از جمله حسین‌علی نیری حاکم شرع وقت، مرتضی اشراقی دادستان وقت تهران، ابراهیم رییسی معاون وقت دادستان و مصطفی پورمحمدی نماینده وزارت اطلاعات در زندان اوین می گوید که آن‌چه آن‌ها انجام داده‌اند در نظر او بزرگ‌ترین جنایت در جمهوری اسلامی است که از اول انقلاب تا آن زمان انجام شده است.
او علت مخالفت خود با این اعدام ها را نگرانی از "آینده اسلام و انقلاب" معرفی می کند و می گوید: "می خواهم ۵۰ سال دیگر برای آقای خمینی قضاوت نکنند و بگویند آقای خمینی یک چهره خونریز، سفاک و فتاک بود".

فایل صوتی آیت‌الله منتظری در مورد اعدام‌های سال ۱۳۶۷

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر