۱۳۹۵ مهر ۱۵, پنجشنبه

۲۶ ارگان رسمی برای سرکوب زنان در ايران

مقدمه
رژیم زن ستیز و قرون وسطایی حاکم بر ایران، بر دو پایه سرکوب در داخل و صدور تروریسم و بنیادگرایی به خارج مرزهای کشور حاکمیت خود را حفظ می کند. در سرکوب داخلی، سرکوب زنان به بهانه حجاب از ابتدا همواره نقش عمده ای داشته است
اما به دلیل تن ندادن زنان ایرانی به این تحمیل و ایستادگی برای حق انتخاب پوشش، اکنون این مسئله تحت عنوان «عفاف و حجاب» زنان،  به یک مسئله سیاسی و امنیتی براي رژيم تبدیل شده است.
به این ترتیب،‌ وظیفه اول ارگانهای متعدد حکومتی، سرکوب زنان بر سر عدم رعایت حجاب تعیین شده است و در همين رابطه اشتری، فرمانده کل نیروی انتظامی، در آذرماه ۱۳۹۴ فاش ساخت که «در موضوع عفاف و حجاب، 26 دستگاه مسئولیت دارند.»

ارگانهای رسمی مسئول ارعاب زنان
موضوع سرکوب زنان و حجاب اجباری، اولین اقدام حکومت آخوندی از همان آغاز به قدرت رسیدن در سال 1357 بود. اما این سرکوب طی 37 سال گذشته مرتباً سازمان کار گسترده تری به خود گرفته است. در اردیبهشت 1389، مجلس رژیم قانونی تحت عنوان «قانون گسترش راهكارهاي اجرايي عفاف و حجاب» به تصویب رسانده و مسئولیت اعمال حجاب اجباری را برای حداقل 26 نهاد دولتی تعریف کرد. 
این طرح در بخش سیاست ها و راه حل ها به «اولویت موضوع حجاب و عفاف در برنامه‌هاي دستگاه‌هاي اجرايي كشور» اشاره دارد و «نظارت بر رعايت حجاب» را وظیفه این ارگانها می داند.
این راه کار ها شامل «احياء سنت امر به معروف و نهي از منكر درمورد حجاب و عفاف» نیز می شود که معنی آن ورود عناصر غیر رسمی مرتجع و ایجاد مزاحمت های خیابانی برای زنان است که در مهرماه ۱۳۹۳ به خشونت های وحشیانه ای سازمانيافته نظیر اسیدپاشی و چاقو کشی علیه زنان توسط باندهاي حكومتي انجامید.

اسامی این 26 نهاد مسئول اعمال حجاب اجباری و مسئولیت های آنها بصورت خلاصه عبارتند از:
۱. مجلس رژیم مسئولیت دارد که نقض حقوق زنان را هر چه بیشتر در قالب لوایح قانونی نهادینه کند. در سال ۱۳۹۳ طرح حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر به اسیدپاشی های گسترده انجامید. اما رژیم آخوندی نقشه های بازهم بیشتری در سر دارد. مانند:
- تهيه و تصويب طرح‌هاي آسان‌سازي ازدواج.
- اصلاح قوانين مجازات باندهاي گسترش فرهنگ ضد حجاب.

۲. قوه قضائيه نیز با 5 وظیفه اقدامات ظالمانه و سرکوبگرانه خود را گسترش می دهد.
-پيشنهاد كارآمد كردن قوانين در خصوص پشتيباني قضايي از ضابطان و مجازات مجرمان بدحجابي.
- تشکیل دادسراها و شعبات ويژه‌اي براي برخورد با بدحجابي در شهرستانها و شعبات.
در 21/10/94 روابط عمومی دادگستری کل استان مازندران اعلام کرد که طی یک ماه 14 هزارو183 نفر به صورت حضوری در واحد ارشاد و حوزه های قضایی استان مازندران و 1029 نفر نيز از طريق تلفن جریمه شدند.
در اولین روزهای تیرماه سال جاری دادستان عمومی شهرستان طرقبه شاندیز از کنترل و ممنوعیت ورود دوچرخه‌سواران زن به این شهرستان و برخورد با آنان خبر داد.

۳. وزارت كشور ۱۱وظیفه دارد که شامل نظارت بر همه ارگانها در رعایت حجاب اجباری می شود.

۴. نيروي انتظامي ۲۱ وظیفه دارد که مهمترین آنها به شرح زیر است.
- تذكر به افراد بدحجاب و برخورد با آنها طبق ضوابط قانوني در اماكن عمومي شهر.
- پيشنهاد لايحه قانوني به مراجع قانونگذار در خصوص رعايت پوشش.
- نظارت و كنترل بر وضعيت اماكن تفريحي و عمومي نظير پارك‌ها، سالن‌هاي سينما، سالن‌ها و اماكن ورزشي، كوهستان‌ها، سواحل دريايي، جزاير، مناطق آزاد تجاري، فرودگاه‌ها، پايانه‌ها و ...
- كنترل و نظارت جدي بر رعايت حدود و حجاب در مجتمع‌هاي مسكوني، برج‌ها و شهرك‌ها.
- مجبور کردن برگزار كنندگان جشن‌ها و مراسم عروسي به رعايت اصول سرکوبگرانه رژیم آخوندی.
- ملتزم کردن آرايشگاه‌ها به رعايت حجاب مورد نظر آخوندها و كنترل نحوه ورود و خروج عروس و همراهان وي.
- اعلام نظر در خصوص فعاليت‌ يا عدم فعاليت بخش‌هايي كه مي‌تواند موجب ترويج فساد شوند و جلوگيري از فعاليت‌ واحدهاي صنفي متخلف.
برخي از اقدامات و فعاليت هاي اين ارگان در فاصله كمتر از يكسال گذشته از آبان 1394 تا مردادماه 1395 به شرح زير است:
در 17/8/۱۳۹۴ منتظرالمهدی معاون اجتماعی نیروی انتظامی گفت: عفاف و حجاب دغدغه اصلی نیروی انتظامی است و گشت‌های ارشاد 40 برابر شده است. برخورد وظیفه نیروی انتظامی است و نیروی انتظامی همواره با متخلفان برخورد خواهد کرد.
 در دیماه 1394، حسین ساجدی‌نیا فرمانده انتظامی تهران از افتتاح پلیس ویژه اطفال و نوجوانان خبر داد.
در تیرماه 1395، فرمانده انتظامی رژیم در استان گیلان از اجرای طرح جدید کنترل ساحل های شمال کشور خبر داد که طبق آن ۱۴۰ نقطه‌ ساحلی مورد کنترل نیروی انتظامی رسمی و نامحسوس و همچنین نیروهای بسیج قرار می گیرند.
در همین ماه گشت های خیابانی نیز در همه اماکن افزوده شد.  رئیس دادگستری استان اصفهان گفت:‌«خودروهایی را به خواهران آمر به‌ معروف و ناهی از منکر اختصاص دادیم.
فرمانده سپاه در کرمانشاه از  برگزاری مانوری برای کنترل های خیابانی و پوشش زنان خبرداد. (خبرگزاری حکومتی فارس – ۲ تیر ۱۳۹۵)
فرمانده انتظامی استان چهارمحال و بختیاری در خرداد 1395 خبرداد که به 362 واحد صنفی اخطار داده شده و ۱۲۶ واحد صنفی در زمینه حجاب و ویترین هایشان  پلمب کرده است. (خبرگزاری تسنیم – ۳۱ خرداد ۹۵)
همچنین فرمانده انتظامی استان بوشهر اعلام کرد که از ابتدای سال ۹۵ تاکنون، ۶۴هزار  اخطار به زنان در زمینه حجاب داده شده است.  طی همین مدت، بیش از ۱۲۶۲ زن به مقر پلیس امنیت اخلاقی احضار  شدند و ضمن توقیف ۲۱۵ خودرو در استان، با  ۵۰۰ مورد مظنون به کشف حجاب،  برخورد شده است. (خبرگزاری حکومتی مهر – ۳۰خرداد ۹۵)
بیش از ۳۰ نفر از زنان و مردان جوانی که در یک جشن فارغ التحصیلی در قزوین دستگیر شده بودند با ۹۹ ضربه شلاق مجازات شدند.  به گفته دادستان عمومی قزوین دادگاه هر یک از این جوانان را به ۹۹ ضربه شلاق محکوم کرده و حکم صادره در همان روز اجرا شد. وی همچنین تهدید کرد که دستگیری افراد در پارتی های مختلط برای آنان سابقه کیفری محسوب می شود و برای آینده تحصیلی، کاری و شغلی شان مشکل ساز خواهد بود. (سایت حکومتی الف – ۶ خرداد 1395)
روند دستگیری در جشن ها مستمرا ادامه دارد. در تهران 40 مرد و 30 زن بخاطر شرکت در جشن دستگیر شدند. (خبرگزاری حکومتی ایسنا - ۱۵ خرداد ۱۳۹۵)
در کرمان نیز 21 نفر در یک پارتی مختلط شبانه دستگیر شدند.  دادستان عمومی کرمان (جنوب ایران)  ضمن اعلام این خبر افزود: «چهارمتهم زن نیز به دلیل کشف حجاب علنی به حکم قضات ویژه دستگیر شدند.»  (سایت حکومتی تابناک - ۲۲ خرداد 1395)
نیروهای سرکوبگر رژیم در ماه رمضان بهانه جدیدی برای سرکوب بدست می آورند و بازهم وحشی تر می شوند.
فرمانده نیروی انتظامی رژیم در استان همدان روز جمعه 14خرداد از آغاز کار گشت های ویژه ماه رمضان، ۸ ایستگاه به اصطلاح حجاب و عفاف و گشتهای موسوم به امنیت اخلاقی، خبر داد و افزود که همه کلانتریها و پاسگاهها نیز وضعیت روزه خواری را رصد خواهند کرد.
جانشین فرماندهی انتظامی خوزستان نیز اعلام کرد: «همزمان با فرا رسیدن ماه رمضان، گشت های انتظامی، پاسگاه ها و گشت های نامحسوس را در محله ها افزایش خواهیم داد». (خبرگزاری حکومتی مهر – 12 خرداد 1395)

۵. نيروي بسيج با ۶ وظیفه تعریف شده در همه اماکن و در همه شئون خصوصی مردم جاسوسی و خرابکاری می کنند. قابل ذکر است که بسیج از شعبه های مختلف در مدارس، دانشگاهها، جامعه پزشکی، جامعه مهندسین، جامعه اساتید، ادارات و زنان برخوردار است.
- نيروهاي بسيجي نظارت محسوس و غير محسوس در جامعه و مراكزي مانند «مدارس، دانشگاه‌ها، مساجد، محلات، ادارات و را انجام می دهند.
- این نیروها که از بی فرهنگ ترین افراد جامعه تشکیل می شوند، بعنوان معتمد و ضابط قوه قضائيه و ناجا در اماكن عمومي جامعه عمل می کنند.
این سازمان در این رابطه، تاکنون ۵۲ هزار نفر را به عنوان «کارشناس عفاف و حجاب» آموزش داده‌است تا در مدارس و دانشگاه‌ها حضور یابند.
سازمان بسیج جامعه زنان نیز یکی از اقشار ۲۲ گانه بسیج  است. زنان بسیجی در سرکوب مقاومت زنان و بازداشت فعالین زن نقش جدی دارند.

۶. شهرداري‌ها ۱۰ وظیفه دارند که در دو محور اصلی زیر خلاصه می شود.
- نوشتن جملات به اصطلاح ديني و صحبت های مراجع تقلید رژیم با مضمون حجاب در کلیه اماکن عمومی و بر روی وسائل نقلیه بزرگ.
- تضمین تفکیک جنسیتی از طریق گسترش پارك‌ها و مراكز ورزشي جداگانه براي زنان و دختران و همچنین تاکسی های زنانه.

۷. ستاد احياي امر به معروف و نهي از منكر 11 وظیفه دارد. این ستاد از طریق نیروهای غیر رسمی رژیم به سرکوب زنان و جاسوسی علیه آنها می پردازد. در فرهنگ آخوندی عمل خیر در محدود کردن زنان و اعمال حجاب اجباری خلاصه می شود و زنان باید در برابر نقض حجاب مورد نظر آخوندها مجازات شوند. بعضی کارکردهای این ستاد به شرح زیر است. وظیفه این ستاد تشويق مردم به سرکوب زنان تحت عنوان انجام امر به معروف و نهی از منکر در ادارات و اماکن عمومی می باشد.
این ستاد همچنین وظیفه دارد که مجامع ، تشکلها ، اصناف و گروه هاي ويژه بانوان را شناسایی کرده و از آنها بانک ِ اطلاعاتي تهیه کند.

۸. وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي  ۲۱ وظیفه دارد که بصورت کلی شامل نظارت بر رسانه‌هاي ارتباط جمعي و اینترنت، ترويج الگوهاي پوشش مورد نظر رژیم و نظارت بر تشكل‌هاي هنري مانند كنسرت‌ها و نمايشگاه‌ها و بطور خاص مانیتور مستمر وضعيت حضور زنان در فيلم‌هاي سينمايي و مطبوعات می باشد.

۹. وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات با ۸ وظیفه مسئولیت فیلترینک و سانسور فضای مجازی را بعهده دارد. از جمله:
- مسدود كردن سايت‌هاي متضاد با حجاب اجباری و تسريع در ايجاد سيستم فيلترينگ هوشمند.
- ارائه گزارش شش ماهه به كميته در خصوص ميزان رجوع كاربران به سايت‌هاي اينترنتي ضد اخلاقي.
- برخورد با موسسات اينترنتي كه دسترسي با سايت‌هاي غير مجاز را فراهم مي‌كنند و جلوگيري از فعاليت‌ها آنها.

۱۰. سازمان صدا و سيما ۳۱ وظیفه دارد. بعنوان مثال، تهيه برنامه‌های کودکان متناسب با فرهنگ زن ستیزانه آخوندها، نظارت مستمر بر تبليغات تجاري از زاویه ضوابط حجاب اجباری زنان، تدوين سياست‌هاي مشخص در مورد سبك لباس و آرايش هنرمندان و مجريان، و اتخاذ سياست‌هاي انضباطي در خصوص بازيگران زن صدا و سيما. این ارگان همچنین وظیفه دارد از تجليل و تبليغ مجریان و هنرپیشگانی معروفی كه با ضوابط مورد پسند آخوندها در انظار عمومی ظاهر نمی شوند، جلوگیری کند.

۱۱. سازمان تبليغات اسلامي 12 وظیفه داردکه مضمون آنها تولید تبلیغات تحقیر کننده علیه زنان است که به زعم آخوندها حجاب را تبلیغ کند. این تبلیغات در سالن‌هاي انتظار فرودگاه‌ها، راه‌آهن، پايانه‌هاي زميني، تابلوهاي الكترونيكي، ميادين و چهارراه‌ها نصب می شود.

۱۲. سازمان تربيت بدني نیز با ۱۸ عنوان به اعمال فشار علیه زنان می پردازد.  از جمله:
-  افزايش ضريب اطمينان نسبت به رعايت حريم عفاف و حجاب در ورزشگاه‌ها و سالن‌هاي مخصوص بانوان.
- عدم ورود بانوان به سالن‌هاي ورزشي مختص آقايان تحت هر عنوان (تماشاگر و ...)
- تذكر جدي به افرادي كه در ورودي به اماكن ورزشي عفاف و حجاب را رعايت نمي‌كنند.
دو سال قبل، پیش از آغاز مسابقات جام جهانی والیبال ۲۰۱۴ (۱۳۹۳)، دبیر فدراسیون والیبال ایران، ممنوعیت حضور زنان در استادیوم را اعلام کرد. متعاقباً گروهی از زنان در اعتراض به این ممنوعیت در مقابل استادیوم ۱۲ هزار نفری آزادی تجمع کردند.  تجمع این زنان به خشونت کشیده شد و تعدادی از آن‌ها بازداشت شدند. (خبرگزاری حکومتی ایلنا – ۲۵ خرداد ۱۳۹۳)
در جریان بازیهای سال ۲۰۱۵ (۱۳۹۴)‌ نیز وزیر کشور روحانی مجدداً اعلام کرد که ورود زنان ایرانی به ورزشگاه‌ها ممنوع است.( سایت حکومتی فرادید – ۲۶ خرداد ۱۳۹۴)
رژیم ایران در آخرین دیدارهای لیگ جهانی والیبال نیز، که طی روزهای  ۱۱ تا ۱۳ تیرماه 95 در تهران برگزار شد، فروش بلیط به زنان را ممنوع کرد.

۱۳. وزارت آموزش و پرورش ۲۱ مسئولیت دارد. محور های اصلی این وظایف به شرح زیر است.
-گنجاندن موضوع حجاب در كتب درسي همه مقاطع تحصيلي.
 - تأكيد بر ضرورت رعايت پوشش و الگوي اسلامي و تعيين رنگ‌ها و مدل‌هاي لباس دانش آموزان بر این اساس.
- تفکیک جنسیتی محيط‌هاي آموزشي.
- تبلیغ تشكيل خانواده‌ در سنين پايين ‌ از طريق كتب درسي.
- در نظر گرفتن امتيازاتي  براي دانش آموزاني كه پوشش اسلامي را رعايت مي‌كنند.
- در نظر گرفتن امتيازاتي براي مديران مدارسي كه رعايت حجاب كاركنان و دانش آموزان را کنترل می کنند.
- حسابرسی از مدير مدرسه در صورت عدم رعايت حجاب اجباری از طرف دانش آموزان.

۱۴. وزارت علوم، تحقيقات و فناوري - دانشگاه‌ها و مراكز آموزش عالي ۱۷ وظیفه دارد که اصلی ترین آنها عبارتند از.
- نظارت جدي بر اجراي آئين نامه انضباطي دانشجويي در زمينه حجاب.
-اولویت دادن به کسانی که حجاب اجباری رژیم را رعایت می کنند و معرفي و تشویق آنها.
- برخورد غير مستقيم با عوامل پوشش نامناسب و عدم بکارگیری افرادی که نسبت به حجاب بی تفاوتند.
-تهيه گزارش سالانه از وضعيت عفاف و حجاب و ارائه آن به شوراي عالي انقلاب فرهنگي.

۱۵. وزارت كار و امور اجتماعي با ۵ وظیفه مسئول است که امکانات هر چه بیشتری برای اعمال تفکیک جنسیتی در جامعه فراهم کند. وبر رعايت حجاب در كلاس‌ها و دوره‌هاي آموزشي كه ضرورتاً به صورت مختلط اداره مي‌شود نظارت نماید.

۱۶. وزارت بازرگاني ۱۳ وظیفه دارد از قبیل، نظارت و کنترل مستمر و مؤثر بر عملكرد اماكن تجاري واحدهاي توليدي پوشاك و حمايت كامل مالی و همه جانبه از واحدهاي توليدي پارچه‌هاي چادری، همچنین ارائه پيشنهاد قوانين مشخص برای  برخورد با متخلفان واحدهاي توليدي و نظارت بر نوع بسته‌بندي و عدم استفاده از تصويرهاي نامناسب در تبليغات تجاري كالا.

۱۷. وزارت امور خارجه با ۱۰ وظیفه کنترل زنان در محیط سفارتخانه ها و ارتباط با شهروندان سایر کشور ها را بعهده دارد.
- نظارت بر ارتباطات و عملكرد سفارتخانه‌ها و مراكز فرهنگي خارجي.
- نظارت و كنترل ويژه بر جشن‌ها، مهماني سفارتخانه‌ها و وابستگان خارجي و ايراني كه در آن شركت مي‌كنند.
- همكاري جدي با نيروي انتظامي در جهت شناسايي و برخورد با ايرانيانی كه فعاليت‌هاي ضد اخلاقي دارند.
- تذكر لازم به وابستگان سفارتخانه‌هاي ديگر كشورها جهت رعايت مقررات حجاب.

۱۸. وظایف وزارت امور اقتصادي و دارايي در ۴ محور تعریف شده که در ایجاد ممنوعیت برای ورود عروسك‌ها، مانكن‌ها و تابلوهاي مروج ضد حجاب و وضع تعرفه گمركي ويژه بر پوشاك و وسائل آرایش و ... خلاصه شده است.

۱۹. وزارت بهداشت نیز در سرکوب زنان 17 وظیفه دارد.
- تنظيم و ابلاغ آئين‌نامه انضباطي با تأكيد بر گسترش حجاب.
- نظارت بيشتر بر بيمارستان‌هاي خصوصي به منظور ترويج حجاب.
- اهميت دادن به حجاب به عنوان يكي از پيش‌شرط‌هاي اساسي در انتصاب و استخدام کارکنان و مدیران.
- ايجاد تسهيلات ويژه براي ازدواج دانشجويي.
 - نظارت بر رعايت حجاب در سازمان‌هاي خارجي مانند يونسكو، يونيسف، سازمان بهداشت جهاني و ... و يكسان‌سازي يونيفرم كارمندان شاغل در مراكز فوق.

۲۰. وزارت مسكن و شهرسازي نیز با ۹ وظیفه در سرکوب زنان شرکت دارد. وظایف این وزارتخانه از بابت نوع طراحی خانه ها است که عابران به محوطه داخلي خانه ها دید نداشته باشند. همچنین باید در مجتمع های بزرگ مسکونی برای آخوندهای حکومتی واحد مسکونی در نظر گرفته شود تا بتوانند از نزدیک در زندگی مردم دخالت کنند.

۲۱. وزارت راه و ترابري نیز با ۷ وظیفه ضمن تبلیغ حجاب اجباری باید از بکارگیری افراد به اصطلاح بدحجاب خودداری کرده و افراد خاطی را به مراجع انتظامی و قضایی معرفی کند.

۲۲. سازمان مديريت و برنامه‌ريزي ۹ وظیفه دارد. ایجاد تسهیلات و منابع مالی برای سایر ارگانها در اجرای طرحهای سرکوبگرانه علیه زنان و تنظیم ضوابط برای ممانعت از اشتغال زنان به بهانه حجاب به عهده این سازمان است.

۲۳. سازمان بهزيستي با ۵ وظیفه، افرادی که حجاب مورد نظر آخوندها را رعایت نمی کنند مجرم شناخته و تلاش می کند در پروسه های زندان و بازپروری آنها را مجبور به پذیرش اعتقادات بنیادگرایانه خود کند.
این سازمان وظیفه دارد ضمن اولويت‌بندي مجرمیت آنها، براي اصلاح آنها با سازمان زندان‌ها هماهنگی کند.
این سیستم باید به ترویج حجاب اجباری در اماکن تحت کنترل خود حتی در مهد کودک ها بپردازد.

۲۴. مركز امور زنان و خانواده ۶ وظیفه دارد که اساسا در تبلیغ پوشش مورد نظر آخوندها خلاصه می شود.

۲۵. سازمان جوانان که در همه کشورها برای ایجاد روحیه و آگاهی جوانان فعالیت می کند در ایران وظیفه سرکوب آنان را بعهده دارد. این ارگان نیز تحت ۱۴ محور باید در راستای اعمال حجاب اجباری فعالیت کند. این سازمان باید شيوه‌هاي كارآمد جهت اعمال حجاب اجباری پیشنهاد بدهند و ضوابط مشخص برای اجرای آن تدوین کنند.

۲۶. سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري در ۱۱ محور وظیفه کنترل توریست ها و هیئت های همراه و البته مسافران ایرانی به خارج از کشور را بعهده دارد. این کنترل از به شیوه هایی از این قبیل انجام می شود.
- بررسي صلاحيت متقاضيان کار در این سازمان توسط حراست به منظور تأمين امنيت اخلاقي.
- نظارت بر گروه‌هاي ويژه‌ گردشگران خارجي
- نظارت و كنترل محدود‌سازي عزيمت گردشگران ايراني به مراكز گردشگري در خارج از كشور.

ارگانهای عالی ناظر بر تحمیل حجاب
آنچه خواندید شبکه و تور اختناق و سركوب سياهي است که رژیم آخوندی برای سرکوب زنان ایران ایجاد نموده است. اما متاسفانه این تمام ماجرا نیست.
در ساختار حکومت ولایت فقیه ارگانی به اسم شورای عالی انقلاب فرهنگی وجود دارد که ریاست آن به عهده شخص رئیس جمهور می باشد.  این نهاد پس از انقلاب ۱۳۵۷ ایران با فرمان شخص بنیانگذار این رژیم یعنی خمینی تشکیل شد. این شورا در سیاست‌گذاری ها و تدوین ضوابط نقش مهمی دارد و نقش کنترل کننده بقیه دستگاهها را نیز ایفا می کند. یکی از حوزه های تعریف شده کار این ارگان تدوین سیاست ها در موضوع زنان است. این شورا در مصوبه 566 خود در مرداد 1384 به راهبردهای گسترش فرهنگ عفاف پرداخته که از جمله به این محورها اشاره دارد:
-تبیین نقش عفاف و حجاب در تقویت هویت ملی و فرهنگی جوانان و تأثیر آن بر استقلال فرهنگی و سیاسی کشور.
-نظارت دقیق و همه جانبه در امر تولید و نشر کتاب، مطبوعات و مجلات سینمایی در خصوص رعایت حریم عفاف و حجاب از نظر محتوایی و شکلی.
- تبیین ضرورت رعایت حجاب و عفاف در برنامه های فرهنگی، تبلیغی و هنری.
-هماهنگی و وحدت رویه مستمر در برخورد با ناهنجاری های فرهنگی توسط دستگاههای مختلف.
-تهیه مقررات لازم برای جلوگیری از واردات غیر متناسب با فرهنگ عفاف و حجاب.

البته این اقدامات برای وادار کردن زنان به تن دادن به حجاب اجباری کافی نبوده و رییس جمهور رژیم روحانی نیز به وزارت کشور دستور داده است تا به همراه شورای اجتماعی شهر تهران، گزارش جامعی از وضعیت عفاف در کشور تهیه و به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه نمایند. هدف از این گزارش، بررسی راه کارهای جدید برای تحمیل اجباری حجاب عنوان شده است. (خبرگزاری حکومتی فارس – ۲۲ تیر ۱۳۹۵)
خبرگزاری رسمی  ایرنا در 31 خرداد 1395 از آغاز به کار یک کمیسیون جدید در مجلس، بنام کمیسیون امر به معروف و نهی از منکر زنان و خانواده خبر داد. تشکیل این کمیسیون در راستای نهادینه سازی قانون امر به معروف و نهی از منکر برای اجرای قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر می باشد.
سایت حکومتی تابناک در روز ۳ تیر95 از تشکیل کارگروه حجاب و عفاف در واحد علوم دارویی دانشگاهها خبر داد.
محسن دعایی دبیرکل جبهه حجاب و عفاف اعلام نمود: «بالغ بر ۳۰۱ موسسه فعال عفاف و حجاب در کشور با ظرفیت‌های مختلف در این حوزه فعال است. این مجموعه متشکل از نهادها و فعالان فرهنگی است که در یک ساختار منسجم درجهت ساماندهی امور مرتبط با عفاف و حجاب تشکیل شده است». (خبرگزاری حکومتی مهر – ۳۰تیر ۱۳۹۵)

تهییج مستمر علیه زنان
علاوه بر ارگانهای رسمی، همه مقامات و بخصوص آخوندها نیز مکررا بر سرکوب زنان تاکید می کنند.
از جمله به فاكت هاي زير اشاره مي كنيم:
خامنه ای: «برابری جنسی زن و مرد از جمله حرف‌های کاملاً غلط غرب است». (سایت حکومتی اعتدال – ۳۰فروردین ۱۳۹۳)
خامنه ای: « بحث هاي انحرافي همانند اينكه حجاب الزامي يا اختياري است، در جمهوري اسلامي جا ندارد. مي بينيد انگيزه هايي را كه براي ترويج بي عفتي -نه بي حجابي- در جامعه وجود دارد و دارند تزريق مي كنند. اين ابزارهاي جديد مانند فضاي مجازي و غيره به اين فضا كمك ميكنند.» (سایت حکومتی رجا نیوز – 30 تیر 1395)
زهرا آیت اللهی از  سوی نمایندگی خامنه ای در دانشگاه‌ها: «ما معتقد به تساوی جنسیتی نیستیم و تفکیک جنسیتی ارزشمند است». (خبرگزاری حکومتی ایسنا – ۳۰خرداد ۱۳۹۵)
ابراهیم رئیسی از  اعضای مجلس خبرگان:  «نیازمند شکل‌دهی یک حرکت جدید در زمینه حجاب و عفاف در سراسر کشور هستیم. این حرکت باید جامع و کامل باشد، به نحوی که بتواند مشکلات ما را در این زمینه حل و فصل کند.» (خبرگزاری حکومتی ایسنا – ۳۰ تیر ۱۳۹۵)
جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران: «در جنگ فرهنگی باید هر چه فکر، توان و تلاش داریم بکار بگیریم.» (خبرگزاری حکومتی فارس – ۳۰تیر ۱۳۹۵)
امام جمعه اصفهان:‌ «عکس‌هایی به دفتر من رسیده است که زنان در کنار زاینده‌رود خشک مثل اروپا عکس گرفته‌اند. همین کارها را می‌کنید رودخانه که خشک شد بالا دست آن هم خشک می شود.» (سایت حکومتی تابناک – 21 خرداد 1395)
امام جمعه اصفهان همچنین دستگیر نکردن زنان بدحجاب و بی حجاب را «خیانت» توصیف کرد. (سایت حکومتی خبرآنلاین – ۲۵ خرداد ۹۵)
امام جمعه موقت اهواز اعلام کرد هیأتهای بازرسی شامل یک قاضی در میادین و خیابانهای مختلف شروع به کار کرده اند تا در صورت سرپیچی زنان بدحجاب از تذکرات شفاهی آنها را در خیابان شلاق بزنند. (خبرگزاری حکومتی مهر – ۲۷ خرداد ۹۵)
احمد علم‌الهدی امام جمعه مشهد و نماینده خامنه ای در استان خراسان نیز مدعی شد بدحجابی از اختلاس بدتر است. وی گفت: «انسانی که مالِ مردم را می‌خورد یا حرف حرامی می‌زند یا نگاه حرامی می‌کند، مرتکب گناهانی شده است که فقط خود او را منحرف می‌کند، در حالی که بدحجابی گناهی است که انسان را ابزار می‌کند تا شیطان دیگران را منحرف سازد».
(سایت حکومتی خبرآنلاین – ۲۱ فروردین ۱۳۹۵)
خامنه ای رسماً مخالفت خود با دوچرخه سواری زنان در جامعه را اعلام کرد:‌ «دوچرخه‌سواری بانوان در مجامع عمومی، موجب جلب نظر مردان و در معرض فتنه و به فساد کشیده شدن اجتماع است و لازم است ترک شود». (خبرگزاری حکومتی فارس – ۲۰شهریور۱۳۹۵)
باید توجه داشت که آنچه فوقاً تشریح شد مربوط به تور اختناق و سركوب و سیستمی است که رژیم ایران فقط برای اعمال حجاب اجباری ایجاد کرده است. در حالی که زنانی که به فعالیت سیاسی يا حقوق بشری اقدام كنند علاوه بر این ساختار سركوب با ارگانهای بسا وحشی تر سپاه پاسداران و وزارت اطلاعات رژيم مواجه خواهند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر