۱۳۹۵ اسفند ۷, شنبه

تلاش‌های رژیم ایران برای اذیت و آزار پناهندگان در نروژ

پلیس امنیتی و ضدتروریستی نروژ در گزارش سالانه خود از تلاش‌های رژیم آخوندی برای اذیت و آزار پناهندگان و مخالفان ایرانی در نروژ پرده برداشت. در قسمتی از این گزارش تحت عنوان «جاسوسی علیه پناهندگان» آمده است، رژیم ایران از جمله حکومتهایی است که سرویس‌های اطلاعاتی آن برای دسته‌بندی کردن افراد و گروههایی که به‌عنوان منتقد و یا مخالف حکومت شناخته می‌شوند، فعال هستند. هدف، وارد آوردن فشار و یا تهدید کردن افراد برای همکاری و یا مجبور کردن آنان به فاصله‌گرفتن از فعالیت‌های انتقادی علیه رژیم است. این سرویس‌ها همچنین درصدد بررسی و شناسایی سایر افرادی هستند که دشمن رژیم هستند. به همین دلیل در سال 2017 نیز بخشی از محیط‌های پناهندگی و اپوزیسیون در نروژ هم‌چنان از اهداف این سرویس‌های امنیتی خواهند بود.

گزارش سالانه پلیس امنیتی و ضدتروریستی نروژ همچنین می‌نویسد: «رژیم ایران کار و فعالیت در زمینه توسعه و آزمایش‌کردن موشکهای بالستیکی را دنبال می‌کند. در نتیجه، شرکتهای نروژی که به توسعه فن‌آوری مربوطه مشغولند، بایستی هم‌چنان مراقب تلاش مقامات رژیم ایران برای کسب غیرقانونی (فن آوری) در نروژ باشند».

یادآوری می‌شود، سرویس‌های امنیتی و اطلاعاتی سایر کشورهای اروپایی نیز مکرراً در گزارشهای خود، نسبت به فعالیتهای جاسوسی وزارت اطلاعات آخوندی در خاک اروپا هشدار داده‌اند. از جمله، سرویسهای امنیتی آلمان و هلند بارها فعالیتهای جاسوسی و سرکوبگرانه مأموران اطلاعات آخوندی علیه پناهندگان و مخالفان ایرانی را گزارش کرده اند.

هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر