۱۳۹۶ فروردین ۲۰, یکشنبه

ماجرای عجیب و پیچیده ایران و روسیه در طول ۴۰ سال گذشته

باز هم  دو بارخنجر از پشت روسیه به ایران در24ساعت
روسیه، قدس غربی را بعنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت شناخت!! (اقدامی که آمریکا و اروپا هم از آن خودداری کرده بودند)
پنتاگون: قبل از حمله موشکی بامداد جمعه به پایگاه نظامی سوریه در حمص، روسیه را مطلع کردیم تا نیروهای خود را از آن خارج کند!!
بقیه نیرنگ ها وخنجرهای روسیه به ایران در طول 40 سال گذشته:

دریافت چند صد میلیارد دلار از ایران بابت ساخت تاسیسات اتمی نطنز و اراک  و اصفهان و ارائه اطلاعات وهماهنگی با آمریکا ،از شروع ساخت ،و آگاهی از اینکه در مرحله پایان پروژه ها ، آمریکا با استفاده از اطلاعات دریافتی از روسیه اقدام به تهیه قطعنامه های بین المللی علیه ایران خواهد کرد ومانع به ثمر نشستن این پروژه های اتمی خواهد شد
ویروس فوق العاده مخرب استاکس نت که توسط سازمان اطلاعات اسرائیل و آمریکا طراحی شده بود، توسط عوامل روسیه در نیروگاه اتمی بوشهر، وارد شبکه کامپیوتری سراسری هسته ای ایران شد و ضمن صدها میلیاردخسارت،بسیاری از پروژه های در آستانه بهره برداری راتخریب کرد
نیروگاه اتمی بوشهر ، از حدود 25 سال قبل به روسیه سپرده شده تا بعنوان منبع تامین برق گسترده در ایران مورد استفاده قرار گیرد، چند هزار کارشناس روسی سالهاست با دریافت حقوق های کلان وحتی دریافت حق حجاب برای خانواده!! در این نیروگاه مثلا مشغول کارند! روسها از 10 سال قبل چند بار به مقامات ایران وعده راه اندازی این نیروگاه را در آینده نزدیک داده اند!! اما تاکنون حتی یک کیلو وات برق هم از این نیروگاه تولید نشده است
قرار داد خرید سامانه سیستم موشکی ضد هوایی S300  ایران از روسیه حدود 10 سال قبل بسته شد و با وجود پرداخت هزینه،این سیستم آنقدر دیر و با سالها تاخیر  به ایران تحویل داده شد، که سیستم S500 هم ساخته شد! وگزارشهایی از پنتاگون وجود دارد که سیستم موشکی جدید ساخت آمریکا از سامانه S500 هم عبور میکند!
ودر همین ارتباط، روسیه قبل از تحویل این سیستم قدیمی پدافندی به ایران ،تمام کدهای مشخصات این سامانه موشکی_راداری را به اسرائیل فروخت!!
وبعد هم بخشی از این سامانه را مثلا برای تقویت سیستم دفاعی سوریه در اختیار این کشور گذاشت ،اما پس از آن بارها هواپیماهای اسرائیل وارد خاک سوریه شدند و همینطور صدها موشک اسرائیل به مواضع حزب الله در سوریه پرتاب شد بدون  اینکه کوچکترین واکنشی از سوی سامانه S300 دیده شود!!
در چندین جلسه عمومی و محرمانه مجامع بین المللی، روسیه بارها به قطعنامه های علیه ایران رای میدهد ، قطعنامه هایی که نتایج آن عمدتا فشار اقتصادی و تحریم های هرچه بیشتر علیه ایران است!!
کمی عقب تر:
جنگ ایران و عراق .... فروش موشک زمین به زمین اسکادB به طور همزمان به عراق وایران و...
اما ریشه ماجرا :
در جلسه خصوصی و محرمانه #گوادلوپ در دی ماه سال 57 با حضور سران قدرت های جهانی ، تصمیم گرفته میشود که شاه ایران باید برود،و می رود؛ و با بازیگری نادانسته مردم! حکومت جمهوری اسلامی سر کار می آید...!
اما بعد از انقلاب ابرقدرت شرق تصمیم میگیرد رقبا را حذف کند و با طراحی و خلق #ماجرای_حماسی_حماقتی_13آبان ، عملا قدرت رقیب را از صحنه خارج و با شروع خصومت بین ایران و آمریکا، روسیه برای چند دهه خیالش از عدم نزدیکی ایران و غرب راحت میشود...!!
خصومتی که پس از چند دهه همچنان ادامه دارد و هرگاه که فرد یا جریانی بخواهد صحبت از رابطه با آمریکا بنماید (که در تضاد منافع روسیه است) با ممانعت یا کارشکنی علنی ومخفی و با واسطه ابرقدرت شرق مواجه میگردد، حتی با اسم مذهب یا نیروهای ارشد مذهبی...!! وحتی در صورت لزوم با حذف فیزیکی مزاحمین..!!
کسی نمیداند عواملی که سالها در روسیه آموزش دیده اند،سالهاست با استفاده از مذهب و درمسند قدرت، نقش خود را به خوبی ایفا میکنند...!!
و حاصل این بازی دهها ساله روسیه با ایران،توسط عوامل حرفه ای خود ،رفتن حجم عظیمی از سرمایه و ثروت ایران به جیب این قدرت است تا کسر بودجه سنگین آن را جبران و اقتصاد ورشکسته آن را نجات دهد!!!

پی نوشت ها:
در نیروگاههای هسته ای ایران کارکنان روسی همچنان مشغول کارند (همچنان که ما سالهاست سرکاریم)
یادآوری یک ضرب المثل:
هم از توبره میخوره هم از آخور...!!
سردار جعفری(فرمانده سپاه)
روسیه در محور مقاومت قرار دارد!!
پوتین بعد از دیدار محرمانه با رهبر:
آیت الله خامنه ای همانند مسیح معجزه  و نعمت برای ماست!!
قضاوت و تامل و تفکر با شما...

هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر