۱۳۹۶ اردیبهشت ۱۵, جمعه

بنیانگذاران ساخت وساز شکنجه گاه های سپاه پاسداران چه کسانی بودند

در ابتدا یک مقداری نه تحقیقی بل کلاسیک میخواهیم با نهاد سازمان حفاظت اطلاعات سپاه که یک نهاد علنی ،مخفی سرکوبی است واکثر جاسوسی ها دستگیری ها تجاوز وشکنجه وقتل ها توسط این نهاد متصل به خامنه ای صورت میگیرد را بشناسیم ودر همین میان به پایه های اصلی واصلی ترین کسانی که در ساخت وساز زندان وشکنجه گاه بودند را معرفی کنیم. این مقدار اطلاعات عمومی است واز ویکی پیدیا با کمی تغییر آورده میشود.

سازمان حفاظت اطلاعات سپاه پاسداران سپاه جهل وجنگ وجنایت
سازمان حفاظت اطلاعات سپاه پاسداران  یک سازمان متمرکز مستقل و زیر مجموعه ستاد فرماندهی کل سپاه پاسداران مستقر در تهران -خیابان تختی میدان باکری به نام پادگان کوثر ولایت است که مسئول کسب، پرورش و حفظ اطلاعات نظامی و تخصصی سایر واحدهای سپاه و بدست آوردن آگاهی‌های لازم از وضعیت دشمنان داخلی و خارجی سپاه پاسداران و حکومت ایران و مقابله با توطئه‌های آنان می‌باشد. علاوه بر سپاه پاسداران، دفتر عمومی حفاظت و اطلاعات فرماندهی کل قوا و دفتر نمایندگی ولی فقیه نیز بر کار این سازمان نظارت دارند. این سازمان به عنوان یکی از قدیمی‌ترین نهادهای اطلاعاتیجمهوری اسلامی، از مهم‌ترین بخش‌های تشکیل دهنده سپاه پاسداران از بدو تأسیس‌اش بود. این نهاد بلافاصله پس از تشکیل هستهٔ اولیه سپاه شکل گرفت و به سرعت گسترش یافت.
هم اینک این نهاد یک نهاد اطلاعات موازی درنظام خونریز ولی فقیه میباشدکه با وزارت اطلاعات رقابت میکند وچون به بیت خامنه ای وصل است بسیاری جا ها برای اینکه مهار اوضاع از دست ولی فقیه خارج نشود رو دست وزارت اطلاعات عمل میکند.
فرمانده این نیرو از بین افراد مورد تأیید  خامنه ای و مستقیماً با حکم او عزل و نصب می‌گردد. رئیس سازمان حفاظت اطلاعات سپاه بر حسب مورد در زمینه‌های انتصابات، ترفیعات، نقل و انتقالات، مأموریت‌ها و … پرسنل سپاه، از اختیاراتی معادل فرماندهان نیروهای سپاه برخوردار می‌باشد.
فعالیت‌ها
این سازمان وظیفه مبارزه با دستگاه‌های جاسوسی کشورهای بیگانه و تأمین امنیت سپاه و جلوگیری از فعالیت سیاسی کارمندان را دارد.
فرماندهان     
سرتیپ مرتضی رضایی (اسفند ۱۳۷۲-بهار ۱۳۸۵)

مافیای پشت پرده “بیت خامنه اي” غارت وجنايت ونابود كردن حرث ونسل
سردار مرتضی رضایی و مافیای پشت پرده “بیت رهبری
در طول عمر حکومت ولايت فقيه و انقلاب 1357 همواره بودند اشخاصی که در پشت پرده حضور داشته و دارند و همین افراد در پس پرده نقش فعال و مهمی را در شکل گیری جریانات سیاسی، اقتصادی و . . . داشته و دارند. در این میان با جرات می توان گفت: که یکی از این اشخاص پشت پرده نظام، سردار سپاه پاسداران مرتضی رضایی بوده است. سرداری که هیج جا نیست ولی همه جا حضور فیزیکی اش حس می شود و در پشت پرده حضور داشته و ایفاء نقش کرده است .
سرداری که به همراه افرادی چون محسن سازگارا از بنیانگذاران سپاه پاسداران بوده. سال ها فرمانده سازمان اطلاعات و امنیت سپاه( از سال 1372تا 1385) بوده و مدتی هم قائم مقامی فرمانده کل سپاه را بر عهده داشت.
مرتضی رضایی، از همان بدو تولد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مامور سازماندهی بخش اطلاعاتی و امنیتی سپاه پاسدران می شود، بخشی که امروزه به موازات وزارت اطلاعات عمل می کند و نام سازمان اطلاعات و امنیت سپاه را یدک می کشد. مرتضی رضایی از همان ابتدا مستقیم و غیر مستقیم در راس امور مسایل امنیتی سپاه قرار داشته است. سرداری که از همان روزهای نخستین شخصیتی مرموز و پیچیده داشته و به عنوان فردی امنیتی در تصمیم گیری های سیاسی و امنیتی کشور مستقیم و غیر مستقیم فعال بوده است و تا کنون هم از چهره های کاملا اطلاعاتی و امنیتی کشور است .
سردار محمد کاظمی (بهار ۱۳۸۵-اسفند ۱۳۸۷)
آخوند غلامحسین رمضانی (اسفند ۱۳۸۷-آبان ۱۳۸۸)
غلامحسین رمضانی
آخوند غلامحسین رمضانی رئیس حفاظت اطلاعات وزارت دفاع است . فروردین ۱۳۹۰ غلامحسین رمضانی با حکم  سید علی خامنه ای به ریاست حفاظت اطلاعات وزارت دفاع منصوب گردید . پیش از وی پاسدارسردار علی شمشیری عهده دار این مسئولیت بوده است .
مسئولیتهای اجرایی پیشین
-از آبان ۱۳۸۸ تا فروردین۱۳۹۰ : فرمانده سازمان حفاظت اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
- اسفند ۱۳۸۷ تا آبان ۱۳۸۸: معاونت اطلاعات فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
- از ۱۷ اردیبهشت ۱۳۸۵: رییس حفاظت اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
- تا ۶ شهریور ۱۳۸۴: بطور هم‌زمان ، ریاست سازمان حفاظت اطلاعات نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران و معاون اطلاعات ناجا.
اقدامات
دستگیری وبلاگ نویسان
طی شهریور تا آبان ۱۳۸۳ ، ۲۱ تن از وبلاگ‌نویسان و دست‌اندرکاران سایت‌های خبری اینترنتی بازداشت شدند. قوه قضائیه ۱۷ تن از بازداشت‌شدگان را بیگناه تشخیص داد و آزاد کرد ولی امید معماریان ، روزبه میر ابراهیمی ، شهرام رفیع زاده و جواد غلام تمیمی ، ۴تن از بازداشت‌شدگانی بودند که محاکمه و مجبور به اعترافات اجباری تلویزیونی شدند . بر اساس شهادت امید معماریان و روزبه امیرابراهیمی  حفاظت اطلاعات نیروی انتظامی تحت هدایت غلامحسین رمضانی ، نقش انکارناپذیری در روند دستگیری و محاکمه ایشان داشته اند.
پرونده گرداب
در سال ۱۳۸۶ ، مرکز بررسی جرائم سازمان یافته به عنوان زیرمجموعه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در زمان ریاست غلامحسین رمضانی بر معاونت اطلاعات سپاه، تاسیس شد.اولین پروژه این مرکز، معروف به «گرداب» یا «مضلین» ، دستگیری بیش از ۴۵نفر از کسانی بود که به اتهام راه‌اندازی و مدیریت وب‌سایت‌های پورنوی فارسی، تحت تعقیب قرار گرفته بودند .سعید ملک‌پور، احمدرضا هاشم‌پور، مهدی علیزاده، حسن سی‌سختی از متهمین پرونده مضلین یا گرداب سپاه پاسداران هستند که به اعدام محکوم شدند. بازداشت‌شدگان این پرونده مورد شکنجه روحی و روانی و جسمی قرار گرفته‌اند، سعید ملک‌پور و شهروز وزیری از متهمین این پرونده، اعلام کرده‌اند حاضرند در دادگاه شهادت دهند که علاوه بر تحمل حبس انفرادی طولانی مدت، مورد توهین و ضرب و جرح بازجویان سپاه بوده‌اند، از آنها اقرار اجباری گرفته شده و برای مدت طولانی با خانواده و وکیل‌شان تماس نداشته‌اند.
سرکوب اعتراضات پس از انتخابات ریاست جمهوری در سال ۱۳۸۸
شهریور ماه ۱۳۸۸ سازمان دیدبان حقوق بشر، در پی سرکوب شدید معترضین به انتخابات ریاست جمهوری ، در نامه ای به صادق لاریجانی خواستار تشکیل کمیته‌ای مستقل و بی‌طرف برای تحقیقات بی‌طرفانه در مورد نقش مقام‌های مسئول از جمله غلامحسین رمضانی فرمانده وقت حفاظت اطلاعات سپاه پاسداران، در حمله به تظاهرات مسالمت‌آمیز مردم و شکنجه‌ی بازداشت‌شدگان شد .
تحریم اتحادیه اروپا
اتحادیه اروپا طی تصمیم مورخ ۲۳ فروردین ۱۳۹۰، هفده مقام ایرانی از جمله غلامحسین رمضانی را به دلیل نقشی که در نقض گسترده و شدید حقوق شهروندان ایرانی داشته‌اند، از ورود به کشورهای این اتحادیه محروم کرد. کلیه دارایی‌های این مقامات نیز در اروپا توقیف خواهد شد .
موارد نقض حقوق بشر
بر اساس بیانیه اتحادیه اروپا  ، غلامحسین رمضانی متهم به نقض شدید حقوق بشر و آزادی بیان و داشتن مسئولیت مستقیم در بازداشت و شکنجه روزنامه نگاران و وبلاگ نویسان در ایران می باشد.
 حسین طائب 

حسین طائب (زاده ۱۳۴۲ در تهران) معاون اطلاعات سپاه پاسداران و فرمانده سابق نیروی مقاومت بسیج ایران بود.
در طول فرماندهی او بر نیروی مقاومت بسیج، اعتراضات مردم ایران نسبت به نتایج انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری ایران، به شدت سرکوب شد.
تحریم اتحادیه اروپا
اتحادیه اروپا طی تصمیم مورخ ۲۳ فروردین ۱۳۹۰
 (۱۳ آوریل ۲۰۱۱) ۳۲ مقام ایرانی از جمله حسین طائب را به دلیل آنچه که "نقش وی در نقض گسترده و شدید حقوق شهروندان ایرانی" خواند، از ورود به کشورهای این اتحادیه محروم کرد. کلیه دارایی های احتمالی این مقامات نیز در اروپا توقیف خواهد شد .
سوابق اجرایی
نقش حسین طائب در دوره‌های زمانی مختلف و سمت‌هایی که او در سپاه و بسیج بر عهده داشته قابل بررسی است. سرکوب تشنج دانشجویان٬ پروژه‌های “جریان اطلاعات موازی”، سرکوب معترضین به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ایران٬ پرونده قتل ترانه موسوی٬ پرونده “گرداب” و نابودی سایتهای مستهجن و همچنین دخالت در سرکوب عوامل داعش در سوریه از جمله مواردی هستند که حسین طائب نقش اصلی را در آنها برعهده داشته است .
زندگی‌نامه
طائب پس از پایان تحصیلات ابتدایی و متوسطه در مدارس محله ۱۷ شهریور تهران، به جرگه طلبگی پیوست و دروس حوزوی را در حوزه‌های علمیه تهران، قم و مشهد تا سطح خارج سپری کرد. وی در دروس خارج فقه و اصول جواد تبریزی، فاضل لنکرانی و علی خامنه‌ای حاضر شده‌است.
او در سال ۱۳۶۱ به عضویت سپاه پاسداران درآمد و در سپاه منطقه ۱۰ تهران و سپاه استان‌های قم و خراسان رضوی فعالیت کرد.
وی مدتی معاون هماهنگ‌کننده بیت رهبری و بیش از سه سال معاون فرهنگی ستاد مشترک سپاه و نیز فرمانده دانشکده فرهنگی دانشگاه امام حسین بوده و پیش از آنکه در تیرماه ۸۷ به فرماندهی بسیج برسد، جانشینی فرمانده این سازمان را برعهده داشت.
طائب همچنین سابقه فرماندهی حفاظت اطلاعات سپاه و معاونت ضد جاسوسی وزارت اطلاعات در دوران علی فلاحیان را داشته، از او بعنوان یکی از مسئولان سازمان اطلاعات موازی یاد می‌شود و از کاندیداهای تصدی وزارت اطلاعات در دولت دهم بود.
عملکرد نیروهای بسیج تحت امر او در جریان اغتشاشات پس از انتخابات 88 با واکنش هایی روبرو شد. از جمله علی مطهری که نوشت:
«وقتی ما مدیریت بحران اخیر را به دست افرادی مانند طائب می‌دهیم که با باتوم بیشتر مأنوس است تا فکر و عقل و تدبیر، نتیجه همین خواهد بود.»
مهدی کروبی هم او را به کارگردانی نمایش ترانه موسوی در صدا و سیما متهم کرد. به گفته کروبی او از یکی از اقوام خود که ترانه موسوی نام داشت برای تکذیب خبر قتل دختری به همین نام در جریان اعتراضات استفاده کرده‌بود. این اتهام هیچگاه تایید نشد

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر