۱۳۹۶ مهر ۲۰, پنجشنبه

بازگشایی مسیر موصل/ اعزام ده‌ها تانک ارتش ترکیه به مرز اقلیم/ طراحی پرچم اهل سنت! + فیلم و عکس

رسانه‌های اقلیم کردستان فاش ساختند که حزب دمکرات کردستان عراق در مسیر موصل به اربیل دست به تحرکاتی زده است. مسئول محور خازر نیروهای پیشمرگ اقلیم کردستان نیز از باز شدن مسیر مسدود شده موصل به اقلیم خبر داده است.به گزارش خبرنگار  تسنیم در اقلیم کردستان عراق، پس از برگزاری رفراندوم جدایی اقلیم کردستان عراق از این کشور، رویدادهای اقلیم بیش از پیش در مرکز توجه جهانی قرار گرفته است.

* تحرکات حزب دمکرات کردستان عراق در مسیر موصل – اربیل
سایت ملت پس اعلام کرده است که حزب دمکرات کردستان عراق در مسیر فوق اقدام به حفر خندق کرده است.
شورای امنیت اقلیم کردستان در بیانیه ای مدعی شده است: اطلاعاتی در اختیار دارد که نیروهای عراقی از محورهای شمال موصل، غرب و جنوب کرکوک قصد حمله به اقلیم کردستان را دارند.
سعد حدیثی سخنگوی حکومت عراق چنین ادعایی را رد کرده است.
حزب دمکرات کردستان عراق پیشتر به دلیل آنچه جلوگیری از تحرکات نیروهای عراقی نامیده است جاده موصل – اربیل را مسدود کرده است.
اعزام دهها تانک و زره پوش ارتش ترکیه به مرز اقلیم کردستان عراق + فیلم
رسانه‌های اقلیم کردستان عراق اعلام کرده‌اند که ارتش ترکیه شمار زیادی از تانک و زره پوش خود را در مرز اقلیم مستقر کرده است.
این رسانه‌ها شمار ادوات جنگی سنگین ترکیه را یکصد تانک اعلام کرده‌اند.
رئیس ستاد مشترک ارتش ترکیه هم هدف از اعزام این ادوات جنگی را تامین مرزهای این کشور اعلام کرده است.
نشانه‌ای دیگر بر توطئه تجریه عراق: طراحی پرچم اعراب اهل سنت/ تلاش برای برگزاری رفراندوم! + عکس
انتشار پرچم طراحی‌شده موسوم به «پرچم اعراب اهل سنت»! در فضای مجازی به نگرانی‌ها پیرامون توطئه تجزیه عراق افزوده است. به گزارش خبرنگار خبرگزاری تسنیم در اقلیم کردستان عراق، تاکنون از عاملان طراحی این پرچم اطلاع کافی در دست نیست و هیچ جریانی از اعراب اهل سنت عراق هم به صورت رسمی چنین موضوعی را تائید نکرده‌اند.
رسانه‌های وابسته به حزب دمکرات کردستان عراق ادعا کرده‌اند که آنچه در شبکه‌های اجتماعی دیده می‌شود نوعی از احساس رضایت اعراب اهل سنت عراق به تشکیل اقلیم سنی در این کشور است!
سایت باس نیوز ارگان رسمی این حزب مدعی شده است که کنگره اعراب اهل سنت عراق در چند روز اخیر در شهر اربیل برگزار شده و در آن کلیه شخصیت‌ها و سران عشیرت‌های سنی‌مذهب این کشور تصمیم به تشکیل اقلیم دیگری در عراق گرفته‌اند.
سایت مذکور با اشاره به خبر دیگری از خود ادعا کرده است که اعراب اهل سنت عراق در تلاش برای تشکیل کمیسیون ویژه و برگزاری رفراندوم تعیین سرنوشت خود در این کشور هستند.
از سوی دیگر، شبکه خبری روداو هم در گزارشی به موضوع اقلیم سنی عراق پرداخته و ادعا کرده است پس از برگزاری رفراندوم اقلیم کردستان، موضوع رفراندوم به شدت از سوی سران اعراب اهل سنت پیگیری شده و در تلاش برای تشکیل کمیسیون عالی رفراندوم هستند.
ربیع الجواری یکی از سران اعراب اهل سنت عراق به روداو گفته است: رفراندوم اقلیم کردستان مشوق خوبی برای ملیت‌های دیگر با هدف تعیین سرنوشت خود است و این موضوع حداقل در کشورهای عربی دروازه و ابتکاری برای آنها با هدف ورود به مرحله دیگری است.
این شبکه در بخش دیگری از گزارش خود می‌افزاید که اعراب اهل سنت مستقر در اقلیم کردستان با هدف جدایی از عراق لحظه‌شماری می کنند!
مسیر موصل – اقلیم کردستان بازگشایی می‌شود
عارف تیفور مسئول محور خازر نیروهای پیشمرگ اقلیم کردستان از باز شدن مسیر مسدود شده موصل به اقلیم خبر داده است.
وی به شبکه روداو گفته است که دستور بازگشایی این مسیر از سوی مقامات ارشد اقلیم صادر شده است.

پیشتر به دلیل آنچه جلوگیری از تحرکات احتمالی علیه اقلیم کردستان نامیده می‌شود این مسیر از سوی نیروهای پیشمرگ مسدود شده بود.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر