۱۳۹۸ تیر ۳۱, دوشنبه

تمام حقیقت درباره نیروی قدس بخش اول


این نیروی برگزیده یکی از پنج بازوی سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران به شمار می رود. نیروی قدس حدودا در سال 1369 و بعد از جنگ تحمیلی تاسیس شده و در زمینه های مختلف سری و عملیاتی و نظامی انجام وظیفه می نماید. برخی از وظایف این نیرو به شرح ذیل می باشند:
       صدور انقلاب و ایدئولوژی نظام جمهوری اسلامی ضمن همدستی و همکاری با گروه ها و ارگان های اپوزیسیون کشورهای مورد نظر.
       انجام عملیات ویژه شامل ماموریت های حساس
       جمع آوری اطلاعات برون مرزی

نیروی قدس در حدود 21000 نفر تخمین زده شده و از تخصیص منابع گسترده و بودجه های کلان جهت انجام ماموریت های خود بهرمند است. نیروی قدس عمداٌ در کشورهایی که دارای شهروندان مسلمان هستند فعالیت دائمی دارد.
فرماندهی این نیرو بعهده سر لشگر قاسم سلیمانی است. تمامی عملیات نیروی قدس که شامل ترور و انتقال تسلیحات به خارج از کشور است به فرماندهی راهبردی تایید و هماهنگی او انجام می شود.
    مرکز فرماندهی نیروی قدس به عنوان ستاد کل هماهنگی و نظارت بر فعالیت های عملیاتی و اطلاعاتی این نیرو درخارج از ایران به شمارمی رود.
مرکز فرماندهی فوق و فرمانده این نیرو سر لشگر قاسم سلیمانی از جایگاه ویژه ای در نظام جمهوری اسلامی ایران برخوردار بوده و دارای روابط مستقیم و بسیار نزدیکی با رهبر جمهوری اسلامی ایران علی خامنه ای هستند.
بدین ترتیب نیروی قدس قادر است هر گونه ماموریت حساس و تروریستی برون مرزی را به مرحله اجرا برساند بطوریکه  فقط تعداد معدود و انگشت شماری درنظام از آن باخبر باشند. بدیهی است که خط مشی و طریقه عملیات مستقیما توسط علی خامنه ای مقرر می گردد.
 با توجه به اینکه نیروی قدس تابع رهبر بوده و دستورات وی را به مرحله اجرا می رساند طبیعتاٌ در جریان امور سیاسی دو جانبه کشورهای عراق لبنان افغانستان و سوریه نیزمی باشد. این نیرو سیاست های مورد نظر خود را از طریق فعالیت های نظامی و یا کمک های مالی  تحقق می بخشد.

اهداف عملیاتی وسری نیروی قدس
نیروی قدس فعالیت های محرمانه گوناگونی را در خارج از مرز های ایران به انجام می رساند. فعالیت های مذکور شامل عملیات تروریستی انفجار اماکن با دوره های آموزشی تجهیزات و تامین مالی راهنمایی و هدایت عوامل تروریستی گوناگون می باشد. شماری از فعالیت های سپاه قدس به شرح ذیل است:
انجام عملیات تروریستی و انفجار اماکن بمنظور ایجاد رعب و وحشت
نیروی قدس انجام عملیات تروریستی و انفجار اماکن را از طریق بکار گیری سازمان های تحت حمایت خود که برجسته ترین آنها حزب الله لبنان و گروه های عراقی همانند کتائب حزب الله عملی می کند. گذشته از این برای نیل به اهداف خود این نیرو با بکارگیری افراد گروه ها و ارگان های زیربط که بطور تگاتنگ و فشرده آموزش دیده اند اقدام به فعالیتهای تروریستی میکند. شایان ذکر است که در سال اخیر نیروی قدس توسط افراد قدس نیز چند عملیات تروریستی را درکشورهای هندوستان تایلند و کنیا بمرحله عمل رسانده.
ایجاد زیربناهای تروریستی در سراسر جهان بمنظور فعال نمودن و بکار انداختن آنها در فرصت مناسب این اقدام به جمهوری اسلامی ایران اجازه می دهد تا با سنجش راهبردی و بر طبق منافع و موقعیت متناسب از این امکانات برعلیه آمریکا اسرائیل و سایر کشورهای غربی استفاده کند.
تقویت و تثبیت جناح مقاومت
جناح مقاومت شامل کشورهای مخالف با آمریکا و با کشورهای غربی بعلاوه پشتیبانی و حمایت از انها از لحاظ سیاسی و نظامی است.
کمک به سازمان های تروریستی وارگان های سیاسی در انجام عملیات های چریکی و خرابکاری در کشورها و مناطقی که ایران از یک طرف مایل به گسترش نفوذ خود در این مناطق و از طرفی مایل به جلوگیری از نفوذ غرب در این کشورها می باشد بخصوص کشورهایی که با جمهوری اسلامی ایران خصومت دارند و یا  کشورهایی که شامل افلیت مسلمان شیعه میباشند همچون لبنان عراق عربستان سعودی بحرین یمن پاکستان افغانستان.
انتشار گسترش و پخش ایدئولوژی انقلاب جمهوری اسلامی ایران
عرضه خدمات اجتماعی از طریق ایجاد نظام آموزشی فرهنگی و صندوق ها و بنیادهای خیریه در میان مسلمانان خصوصا مسلمانان شیعه در سراسر جهان منجمله کشورهای غربی. باید تاکید کرد که ازاین گونه سازمانهای فرهنگی ایدئولوژی و اجتماعی و خیریه به عنوان پوشش جهت فعالیت های تروریستی و خربکارانه  سوء استفاده می شود.
فعالیت هایی برعلیه شخصیت ها و گروه های اپوزیسیونی برجسته که از مخالفان فعال حکومت در خارج به شمار می آیند. این گونه فعالیت ها شامل ترور مخالفان نظام ساکن کشورهای غربی نیز می باشد.
جمع آوری اطلاعات در سراسر جهان بخصوص کشورهای غربی
 دسترسی به چنین اطلاعاتی چه در جهت پاسخگویی به نیازهای نظامی و چه از نظر مواضع سیاسی همچنین برای انجام عملیات تروریستی توسط نیروی قدس و حزب الله در کشورهای مختلف ضروری ومورد استفاده است.
تشکیلات سری نیروی قدس
نیروی قدس شامل ستاد کل مراکز فرماندهی منطقه ای سپاه و یگان های ویژه می باشد
ستاد کل
هر ستاد دارای ده ها معاونت تخصصی که تنها هدف آنها پشتیبانی از فعالیت ها و عملیات تروریستی در کشورهای خارجی می باشد برای نمونه: معاونت عملیاتی، معاونت لوجستکی معاونت اطلاعات معاونت آموزشی نیروی انسانی.
سپاه منطقه ای
این نیرو شامل سپاه منطقه ای است که مسئولیت مناطق جغرافیایی مختلف را بر عهده دارد. به عنوان مثال سپاه عراق و سپاه لبنان که مسئول سوریه نیز هستند و همچنین سپاه افغانستان سپاه پاکستان سپاه قفقاز سپاه آفریقا و سپاه خلیج فارس و سپاه ویژه ای که مسئول آمریکا و آمریکای لاتین و اروپا می باشند. سپاه فوق درتمامی آنچه که در کشور های تحت مسئولیت خود می گذرد وارد است ودخالت دارد و جهت برقراری روابط با عوامل خرابکار و برانداز و تروریست و جذب اشخاص و گروه های عملیاتی اقدام می نمایند.
افراد سپاه منطقه ای معمولا در مناطق تحت مسئولیت خود از پوشش دیپلماتیک و یا عضویت درموسسات فرهنگی و مذهبی ایرانی استفاده می کنند.
یگان های هدفمند
این یگان های ویژه شامل افرادی حرفه ای و با تجربه هستند که برای انجام عملیات تروریستی در خارج ازمرزهای کشور و قاچاق اسلحه برای سازمان های تروریستی در سراسر جهان فعالیت میکنند.
اگر بخوام توضیح بیشتر بدم
از نیمه سال 1382 و با انحلال ستاد فرماندهی نصر که مسئول دخالتهای رژیم در عراق بود، قاسم سلیمانی مسئولیتهای این ستاد را هم به عهده گرفت. سپاه یکم نیروی قدس در سال 1386 بیش از سیصد مؤسسه و انجمن پوششی در عراق هدایت و کنترل این مؤسسات و انجمن ها به عهده قاسم سلیمانی است.
شکل دادن و هدایت گروه‌های وابسته در عراق در جهت اهداف اطلاعاتی، تروریستی، سیاسی و اجتماعی (شامل: حزب‌الله، 15 شعبان، سیدالشهداء، ثارالله و غیره) و همچنین پشتیبانی کامل از احزاب و گروه‌های سیاسی وابسته شامل سازمان بدر، ارتش مهدی، حزب الدعوه، حزب سوسیالیست کردستان، کتائب حزب‌الله و غیره از طریق قرارگاه رمضان برای فعال نمودن آنها در خدمت اهداف رژیم. در سالهای اخیر و پس از شروع جنگ آمریکا با عراق در سال 1382، نیروی قدس تمامی امور مربوط به عراق را به‌طور مطلق در دست خود گرفت و میدان اصلی جنگ نیروی قدس در عراق بود. بنا‌ به گفته فرماندهان آمریکایی در عراق بیش از 70درصد تلفات نیروهای آمریکایی در عراق بر اثر بمبهای کنار جاده‌ای بود که نیروی قدس عامل اصلی آن بود.. به‌طوری که هماهنگیهای وزارت‌خارجه و سایر وزارتخانه‌های دیگر ایران نیز برای انجام امورشان در عراق از طریق نیروی قدس صورت می‌گیرد.
ابعاد حضور نیروی قدس در عراق
ـ نیروی قدس حدود ۴۰‌هزار تن از نیروهای خود را وارد عراق کرد (مقاومت ایران در یک کنفرانس مطبوعاتی در لندن سندی حاوی اسامی ۳۳۰۰۰ نفر از حقوق‌بگیران سپاه قدس، همراه با کدهای حقوقی و مبلغ حقوق آنها را افشا نمود) و بیش از ۲۰‌حزب و گروه بزرگ و کوچک وابسته به‌خود در عراق ایجاد کرد.
ـ علاوه بر این، نیروی قدس برای پیشبرد اهداف خود در عراق، دهها شبکه اطلاعاتی تروریستی در سراسر این کشور به‌وجود آورده است. هم‌چنین در راستای تبلیغ اندیشه ارتجاعی و بنیادگرایی، این نیرو بیش از ۳۰‌نشریه، ۷‌کانال تلویزیونی، ۶ ایستگاه رادیویی و حدود ۴۵۰‌کتابخانه، دارالقرآن و ویدئو‌کلوپ و… در سراسر عراق، به‌طور خاص در استانهای شیعه‌نشین تأسیس کرده است. در این چند سال میلیونها جلد کتاب، جزوه، سی.دی، پوستر و نوشته ایدئولوژیک برای ترویج فرهنگ ولایت‌فقیه، توسط نیروی قدس به عراق وارد شده است.
ـ به‌منظور انجام فعالیتهای اطلاعاتی‌ـ تروریستی بیش از ۳‌هزار ساختمان، آپارتمان، باغ، زمین، هتل و مغازه در سراسر عراق، به‌صورت پنهانی توسط نیروی قدس خریداری شده است که بسیاری از آنها به‌عنوان سرپلهای مخفی مورد استفاده قرار می‌گیرند. در بسیاری از این اماکن عوامل عراقی نیروی قدس، به‌عنوان پوشش مستقر شده‌اند. آنها از این امکانات برای استقرار فرماندهان نیروی قدس و اعضای شبکه‌های تروریستی و اطلاعاتی استفاده می‌کنند. در این زمینه بیشترین خرید مسکن در سه شهر نجف، کربلا و بصره صورت گرفته است و تاکنون رسانه‌های عراقی این شیوه رژیم را تا حد زیادی افشا نموده‌اند.
وظایف اصلی ستاد مبین در عراق به‌قرار زیر تعیین شده است:
۱) راه‌اندازی شبکه‌های رادیو‌ـ تلویزیونی محلی و سراسری در داخل عراق.
۲) برگزاری دوره‌های آموزش عقیدتی برای گروههای شیعه و تغذیه فکری گروههای وابسته به نیروی قدس مانند مجلس اعلا، سازمان بدر، حزب‌الدعوه، جنبش حزب‌الله، جنبش ۱۵‌شعبان، جنبش سیدالشهدا، سازمان ثارالله، حرکت ثارالله و سایر شیعیان متمایل به رژیم ایران… این ستاد در خلال فعالیتهایش افرادی را که دارای زمینه‌های مساعد هستند شناسایی و جذب می‌کند و به‌منظور آموزش و استخدام به ایران می‌فرستد.
۳) ایجاد نمایشگاههای کتاب و پوستر در شهرهای مختلف عراق.
۴) توزیع مجانی کتاب، پوستر و سی.دی‌های مذهبی.
۵) ایجاد ویدیوکلوپ مذهبی.
۶) ایجاد کتابخانه‌های ثابت و فروش کتب مذهبی و حاوی اندیشه‌های ارتجاعی.
ستاد مبین برای پیشبرد کار خودش در عراق یک مؤسسه فرهنگی به نام «مؤسسه فرهنگی مبین» تشکیل داده و فعالیتهایش در عراق را در قالب این مؤسسه انجام می‌دهد. کارکنان مؤسسه مبین در عراق از نیروهای ۹بدر، مجلس اعلا، حزب‌الدعوه، جنبش حزب‌الله و سایر گروههای وابسته به رژیم هستند و رابط این مؤسسه با ستاد مبین محسوب می‌شوند. در‌حال‌حاضر بیش از ۱۰۰‌باب کتابخانه، ۸۰ باب ویدیوکلوپ، بیش از ۳۰۰‌باب دارالقران در شهرهای مختلف عراق راه‌اندازی شده‌اند.
ستاد مبین بیش از ۱۰‌نمایشگاه کتاب بزرگ در سراسر عراق، ازجمله بغداد، نجف، بصره، کردستان و… تشکیل داده است. در خلال هر یک از این نمایشگاهها هزاران جلد کتاب، جزوه، پوستر، سی.دی و… در ارتباط با خمینی، خامنه‌ای و سایر سران رژیم به‌صورت مجانی بین مردم توزیع شده‌اند. در نمایشگاه نجف یک قلم ۱۳میلیون تومان فقط سی.دی مجانی توزیع شد. علاوه بر کتاب و سی.دی، این ستاد عکسهای خمینی و پوسترهای خامنه‌ای را پخش می‌کند.
نیروی قدس در افغانستان
سپاه چهارم نیروی قدس با سوء‌استفاده از وضعیت اقتصادی و اجتماعی مردم افغانستان اقدام به جذب و آموزش افغانیها تحت عنوان آموزشهای فنی و حرفه‌ای کمیته موسوم به امداد خمینی کرده است. تا زمینه‌سازی جذب نیروهای مستعد جهت اقدامات اطلاعاتی و تروریستی توسط سپاه قدس رژیم فراهم شود. سفیر افغانستان در آمریکا در سال 1386 به‌نام سید طیب جواد گفت: مأموران ایران در غرب افغانستان به شماری از سران قومی، کیفهای پر از اسکناس تحویل می‌دهند و رژیم ایران از این طریق در حال حاضر راههای نفوذ خوبی در این منطقه پیدا کرده است. رژیم ایران برای این‌که بتواند نیروهای سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) و دولت افغانستان را به استیصال در انجام مأموریتهای خودشان برساند دست به همکاری وسیع با نیروهای طالبان زده و به‌صورت رسمی اقدام به ارسال سلاحهای ساخت ایران به افغانستان می‌کند. طی سالهای اخیر خط عوامل سپاه قدس در زمینه، جذب سربازان و ارتشیان افغانی با کمکهای مادی فراوان جهت خروج از ارتش این کشور و پیوستن به طالبان است.
نیروی قدس در سوریه و لبنان
گروه 14مارس طی موضع‌گیریهای متعدد در این سالیان نسبت به اهداف شوم رژیم در لبنان هشدار داده است و بر نقش سفیر رژیم ایران در لبنان انگشت گذاشته که به‌مثابه قیم لبنان عمل کرده و علیه مشروعیت دولت قانونی لبنان دست به‌عمل می‌زند. رژیم از خطوط هواپیمایی تا بانک و از وسایل ارتباط جمعی تا امور خدماتی، همه را در راستای گسترش نفوذ و دخالتهایش در لبنان به‌کار گرفته است. امین جمیل رئیس‌جمهور سابق لبنان هم نسبت به دخالتهای رژیم ایران در این کشور هشدار داده و اعلام کرده بود دست نشاندگان این رژیم در حال آتش‌افروزی جدیدی در لبنان هستند. همچنین نقش رژیم ایران و دست نشاندگان سوری‌اش در جریان ترور رفیق حریری از موضوعاتی است که رژیم برای باز شدن آن در دادگاه بین‌المللی، همه نوع سنگ‌اندازیهای مستقیم و غیرمستقیم را انجام داده است. از سربه نیست کردن برخی شهود تا تهدید و تطمیع.
یکی از طرحهای رژیم ایران برای گسترش نفوذ خود در لبنان، ساخت 25 کیلومتر آزاد راه بعلبک می‌باشد که بیش از 25 میلیون دلار برای آن هزینه کرد. یکی دیگر از طرحهای رژیم ایجاد شبکه ارتباطی مستقل تلفن همراه برای عوامل خودش و مشخصاً حزب‌الله لبنان هست. وزیر اسبق مخابرات لبنان رژیم ایران را متهم کرد که برای حزب‌الله لبنان یک شبکه ارتباطی ویژه‌ ایجاد کرده است. وی گفت که حزب‌الله می‌تواند از طریق این شبکه ارتباطی شبکه تلفنی لبنان را شنود کند. وزیر مخابرات لبنان هیأت رژیم ایران موسوم به «هیأت بازسازی لبنان» را مسئول ایجاد این شبکه معرفی کرد.
از دیگر روشهای رژیم آخوندی در لبنان کمک مالی مستقیم به مزدوران محلیش در لبنان است. از جمله بعد از جنگ 33روزه نزدیک به 500میلیون دلار به حزب‌الله لبنان کمک کرده تا آنها با این پول اقدام به خریدن گسترده زمینهای منطقه بقاع در شرق لبنان کنند. این کمکها لاینقطع ادامه دارد. در واکنش به این اقدامات رژیم، عمار الخوری، یکی از نمایندگان فراکسیون سعد حریری در مجلس لبنان، ماهیت این اقدامات به ظاهر انسان‌دوستانه را فاش کرد و گفت که رژیم ایران با کمک سوریه، طرحی برای اسکان دائمی 5هزار نفر از اعضای وابسته به نیروهای سپاه قدس در لبنان را به پیش می‌برد و قصد دارد به این وسیله پشتیبانی وسیع نیرویی و لجستیکی و تسلیحاتی از حزب‌الله را تأمین کند.
روزنامه کویتی الوطن نیز در همان سال نوشت که رژیم ایران سالانه 200میلیون دلار به حزب‌الله لبنان برای پیشبرد اهداف تروریستی خود کمک می‌کند. در ادامه مقاله روزنامه الوطن کویت آمده است: تجهیزات و جنگ‌افزارهای ایران همواره از طریق هوا و توسط سپاه قدس به فرماندهی ”قاسم سلیمانی“ وارد لبنان شده و هواپیماهای ایران در فرودگاه دمشق فرود می‌آیند.
رژیم ایران همزمان با این اقدامات، طرح ترور شخصیتهای سیاسی در لبنان را هم پیش می‌برد.
روزنامه اللواء چاپ بیروت از طرح ترور رهبران جریان حاکم لبنان توسط عوامل رژیمهای ایران و سوریه نوشت:
افرادی که توطئه ترور آنها مطرح بوده عبارتند از: سمیر جعجع رهبر سازمان نیروهای مسیحی، ولید جنبلاط رهبر حزب سوسیالیست پیشرو، سعد حریری رهبر حزب المستقبل و امین جمیّل رهبر حزب مسیحی کتائب.
روزنامه المنار الیوم 15مهر 1383: رژیم ایران به‌طور گسترده دنبال تشکیل کتابخانه‌ها، ویدئو کلوپها، مراکزی تحت نام دارالقرآن، نمایشگاههای کتاب و توزیع مجانی کتب بنیادگرا است که تماماً توسط عناصر سپاه پاسداران، قاسم سلیمانی و عناصر بالای صدور بنیادگرایی رژیم مثل آخوند تسخیری سازماندهی می‌شود.
روزنامه‌ایتالیایی ایل فولیو در 25مهر سال 1385در مورد جنگ 33روزه لبنان نوشت: قبل از جنگ لبنان علی لاریجانی از دمشق بازدید کرد و در جلسه‌ای با حضور بشار اسد، فاروق الشرع، پاسدار قاسم سلیمانی و محمد حسن اختری سفیر رژیم در سوریه شرکت کرد. در این دیدار پاسدار سلیمانی توضیح داد که مواضع حزب‌الله در شهرها بسیار عالی و بسیار امن‌تر هستند و نیروهای سازمان ملل امکان ردیابی آنها را ندارند!
در مهر 1386روزنامه الشرق‌الأوسط فاش کرد که تعدادی از بالاترین سرکردگان سپاه رژیم در جنگ ژوئیه در لبنان بودند. در بین آنها اسامی محمد باقر ذوالقدر و قاسم سلیمانی سرکرده سپاه قدس و پاسدار سرتیپ احمد کاظمی که در جریان سقوط هلیکوپتر در ارومیه کشته شد دیده می‌شد.
آیت‌الله علامه سید محمدعلی الحسینی دبیرکل شورای عربی اسلامی در لبنان که از افشاگران فعالیتهای نیروی تروریستی قدس است، در 21آذر ماه سال 1386 مورد سوقصد نیروهای تحت‌امر پاسدار سلیمانی قرار گرفت. ولی مزدوران به هدف خود نرسیدند، اما بعدها با پرونده‌سازی او را به زندان انداختند تا در فرصت مناسب خاموشش کنند.
در همین حال، طرح تروریستی حمله به سمیر جعجع از رهبران مسیحی لبنان فاش شد، منابع امنیتی لبنان اعلام کردند 4تن از عوامل رژیم ایران را در یک خودرو در مقابل منزل وی دستگیر کرده‌اند. منابع خبری لبنان گفتند پس از آزادی این چهار نفر، وکلای سمیر جعجع که پرونده را پیگیری می‌کنند خواهان تحقیق درباره آنها شدند. به‌دنبال درخواست ادامه تحقیق در این زمینه، سفارت رژیم ایران از مقامهای رسمی لبنان خواست زمان احضار این 4نفر به مدت 4روز به تأخیر بیفتد.
سایت خبرگزاری اخبار عراق (واع) در 18بهمن 1386: فرماندهان سپاه پاسداران در جریان جنگ ژوئیه -تموز برای حمایت از حزب‌الله، در لبنان بودند.
بر اساس سازمان کاری که پاسدار قاسم سلیمانی در لبنان ایجاد کرده، نیروی قدس سپاه از اعضای حزب‌الله برای جنگ نیابتی خود در همهٴ دنیا استفاده می‌کند. آمریکا قبل از خروج از عراق اعلام کرده بود نفراتی از حزب‌الله را در بصره دستگیر کرده‌اند، مثل علی موسی دقدوق، ابو یاسر الشیبانی، ابو مصطفی شیبانی، ابو زکی، ابو زهرا، ابو موسی، ازهار الدلیمی که نفرات سپاه قدس رژیم ایران بودند
روز 28مهرماه 1390روزنامه‌های رژیم ایران به‌نقل از پاسدار محسن رضایی نوشتند «سوریه، حزب‌الله و حماس مرز سرخ ماست»، به این ترتیب پاسدار رضایی به میزان نفوذ نیروی قدس در این کشورها و همسو کردنشان با منافع رژیم، اعتراف کرد... .
نیروی قدس در آمریکای لاتین
آمریکای لاتین جایی است که پاسدار قاسم سلیمانی با نیروی قدس، جنگ نیابتی رژیم با جامعه جهانی را در آن به پیش برده‌اند. جنگی که هم برای دور زدن تحریمها و هم برای ایجاد جای پای تروریستی و هم مکانی امن، برای پولشویی قاچاق مواد مخدر و تأمین بخشی از مخارج عملیات برون مرزی است. به گفته قانونگذاران آمریکایی، گروه‌های تروریستی سالانه بین 300 تا 500 میلیون دلار در معاملات مواد مخدر در مناطق مرزی شیلی، کلمبیا، ونزوئلا، پاناما و دیگر نقاط مرزی آمریکای لاتین به دست می‌آورند، گروه‌های وابسته به نیروی تروریستی قدس به‌خصوص حزب‌الله لبنان از جمله گروه‌های فعال در این مناطق هستند.
تلویزیون صدای آمریکا 27مهر 1386: ”به دستور قاسم سلیمانی و تحت نظر او نیروی تروریستی قدس شرکتهای متعدد تجاری، مالی و خدماتی در کشورهای مختلف آمریکای لاتین تأسیس کرده است تا پوشش مناسب برای فعالیتهای تروریستی، جذب نیرو وجابه‌جایی پول، برای رژیم فراهم کنند. کشورهای ونزوئلا و نیکاراگوئه از این حیث در کانون مطامع نیروی قدس بوده‌اند“.
بر اساس طرح مشترک پتروشیمی ایران و ونزوئلا قرار است طی 4سال و با صرف هزینه‌ای بالغ بر 650 تا 700 میلیون دلار یک کارخانه در ایران و یک کارخانه هم درونزوئلا ساخته شود، علاوه بر این، قرار است 7هزار واحد مسکونی توسط رژیم درونزوئلا احداث گردد. برخی موارد دیگر مربوط به انتقال و جابه‌جایی عمده پول و سرمایه عبارتند از:
- سرمایه‌گذاری یک میلیارد دلاری در صنعت نفت، تراکتورسازی و ساخت و ساز درونزوئلا
- تأسیس شهرکهای صنعتی از جمله کارگاههای صنایع آلومینیوم، فولاد، آهن، چوب و غیره
- فروش خودروهای ایرانی در کاراکاس که در کارخانه‌های مشترک درونزوئلا مونتاژ می‌شود
- افتتاح شعبه بانک توسعه و صادرات ایران در کاراکاس
تمام این سرمایه‌گذاریها متعلق به سپاه پاسداران و نیروی تروریستی قدس است. اما مؤسساتی که رژیم تحت پوششهای فرهنگی در این کشورها درست کرده، اساساً برای شناسایی، استخدام و تربیت عناصر بنیادگراست، در این زمینه باید به تشکیل کلاسهای مختلف در ایالتهای تاچیرا /میراندا/ شهر بولیوار و سولیا، اشاره کنیم. تمام این موارد زیر نظر قرارگاه موسوم به خاتم الانبیای سپاه پاسداران به اجرا در می‌آید. این شرکتها و ارگانها به اسم بخش خصوصی در کشورهای آمریکای لاتین تأسیس شده‌اند. ولی در واقع شعب سپاه قدس و وزارت اطلاعات آخوندی هستند و مأموریت اصلی آنها هم پیش‌بردن طرحهای تروریستی و یا فرار از مجازاتهای جامعه جهانی است.
رشد و توسعه مؤسسات وابسته به نیروی قدس در آمریکای لاتین در سالهای اخیر، زیر نظر پاسدار سلیمانی صورت گرفته، به‌خصوص که بعد از تحریمها و در لیست‌گذاری سپاه تروریستی قدس و سپاه پاسداران و شخص پاسدار قاسم سلیمانی، کشورهای آمریکای لاتین و کشورهای آسیایی برای پیدا کردن جای پای بنیادگرایی و صدور تروریسم نقش حیاتی برای رژیم دارند.


هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر